7 tipov pri práci so želatínou Liana

7 tipov pri práci so želatínou Liana

7 tipov a rád pri práci so Želatínou Liana
 
   
Želatína je zdrojom kolagénu, tzv. "elixíru mladosti", ktorý obnovuje a zabezpečuje dobrý stav kože, vlasov, zubov, šliach, kĺbových chrupaviek, ciev a všetkých väzivových tkanív. V detstve a v období dospievania je nevyhnutný pre tvorbu kostí, pretože vytvára sieť na ukladanie vápnika a v dospelosti zase chráni kĺby pred artrózou. Slúži nielen na ochranu kĺbových chrupaviek a väzív pred predčasným opotrebovaním, ale aj na ich regeneráciu a obnovu.
 
ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ A DOBRÉ RADY PRI PRÁCI SO ŽELATÍNOU LIANA
 
Želatínu číru Liana / Želatínu a stužovač 2 v 1 Liana môžeme rozpustiť 2 spôsobmi:
 
1, potrebné množstvo želatíny vysypeme do tekutiny a necháme 20 minút napučať. Napučanú želatínu zahrejeme do rozpustenia kryštálikov. Tento spôsob je vhodnejší pri práci s mliekom, pretože je hustejšie ako voda a aby nevznikli hrudky. 
 
2, potrebné množstvo želatíny vysypeme do horúcej tekutiny a miešame do rozpustenia kryštálikov. Tento spôsob je vhodnejší pri práci s vodou, hlavne kvôli rýchlejšej príprave.
 
Dobrý tip 1: V prvej fáze želatína tuhne dlho, viac ako hodinu aj keď je na chladnom mieste. Po tejto fáze tuhne zase veľmi rýchlo. Želatína tuhne skôr ak je v nižšej širokej nádobe ako vo vyššej a úzkej nádobe. 
 
Dobrý tip 2: Ak počas prípravy tekutá zmes želatíny / stužovača príliš stuhne alebo sa nerozpustia všetky kryštáliky alebo sa vytvoria hrudky, odporúčame 10-20 sekúnd zahriať v mikrovlnnej rúre a znova premiešať až do rozpustenia. Nesmie sa variť!
 
Dobrý tip 3: Ak chceme želatínu / stužovač jemnejšiu, penovitejšiu pri rozpúšťaní kryštálikov vo vode / mlieku ju prešľaháme šľahačom cca 3 minúty na vyšších otáčkach a vtedy sa krásne napení. Ďalej použijeme podľa receptu do jogurtu, šľahačky, smotany, rozmixovaného ovocia ...
 
Dobrý tip 4: Ak chceme želatínový dezert zjesť ešte v ten istý deň použijeme o trochu menšie množstvo vody a skôr nám stuhne.
 
Dobrý tip 5: Tuhnutie želatíny skrátime v každej fáze, ak ju vložíme do chladničky a ešte viac urýchlime, ak ju vložíme na začiatku chladnutia na 10-15 minút do mrazničky. Pozor! Nesmie sa zmraziť, len nechať vychladnúť.
 
Dobrý tip 6: Želatínu nikdy nelejeme priamo na korpus, pretože by ňou nasiakol. Korpus najprv potrieme hrubou vrstvou džemu alebo plnky a pomaly lyžicou nalievame želatínu, keď už začína jemne rôsolovatieť.
 
Dobrý tip 7: Ak pripravujeme dezert zložený z viacerých vrstiev želatíny alebo stužovača, každú vrstvu necháme dobre stuhnúť a ďalšiu vrstvu nalievame pomaly a dobre vychladnutú. 
 
   
 
Odporúčanie odborníkov
1 KL práškovej želatíny denne zamiešať napr. do jogurtu alebo mlieka, vody a vypiť. Pri problémoch zakrátko pocítime úľavu alebo sa prevenciou týmto problémom vyvarujeme.
 
Ďalšie recepty zo želatíny  čírej Liana nájdete na našej stránke www.liana.sk
 
V ponuke aj Želatína číra v 1 kg balení! 
 
 
 
Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.