Ako odstrániť vodný kameň rýchlo, lacno a ekologicky? Pre nás žiadny problém!

Ako odstrániť vodný kameň rýchlo, lacno a ekologicky? Pre nás žiadny problém!

odstranovac-vodneho-kamena
 
Vodný kameň je nočnou morou väčšiny slovenských domácností. Gazdinky neznášajú biely povlak na inak dokonale čistých povrchoch a domáci kutilovia, ktorí sa snažia udržať dokonalý chod všetkých domácich spotrebičov bojujú proti jeho nepriaznivým účinkom. Vyskytuje sa všade, kde je aj voda. Hlavným vinníkom našich problémov s vodným kameňom sú prírodne vodné zdroje. Voda preteká cez skalnaté podložia a vápnik spolu s horčíkom, ktorí sa na ňu naviažu potom nechávajú povlak všade, kde sa voda vyskytne. Problém s vodným kameňom nie je iba čisto estetickou záležitosťou, 1 mm nánosu vodného kameňa zvyšuje spotrebu energie o 11%. S každým ďalším milimetrom rastie aj vaša spotreba.
 
Ako sa vodného kameňa zbaviť rýchlo a ekologicky? Stačí, ak siahnete po Odstraňovači vodného kameňa Liana. Nielenže jeho zloženie je bez obsahu chemických zložiek, ale aj jeho použitie je extra jednoduché a s vodným kameňom napriek tomu zatočí. Usadeniny, ktoré tvoria vodný kameň sú zásadité, na ich odstránenie je nevyhnutné použiť kyselinu, no nie hocijakú. Do kuchyne je dôležité vybrať kyselinu zdravotne nezávadnú a šetrnú aj k elektrickému spotrebiču, aby nepoškodila jeho citlivé časti. Tieto vlastnosti spĺňa práve náš jedinečný výrobok Odstraňovač vodného kameňa Liana. Aby ste mali pocit skutočne vyčistených spotrebičov, aby vám v čaji neplávali kúsky vodného kameňa z vašej rýchlovarnej kanvice. Aby aj vaše vodovodné batérie, wc mísy a spotrebiče príjemne voňali, pridali sme do odstraňovača aj vôňu čerstvého zeleného jablka. Vďaka tomu nedosiahnete iba dokonalú čistotu, ale prevoniate vašu domácnosť.
Niekoľko použití Odstraňovača vodného kameňa Liana:
Rýchlovarna kanvica - naplňte kanvicu vodou, pridajte celé vrecko odstraňovača a uveďte do varu. Bez ďalšieho ohrevu nechajte pôsobiť približne 30 minút, prípadne nechajte úplne vychladnúť, potom kanvicu opláchnite vodou.
 
   ako-odstranit-vodny-kamen
 
Kávovar - káva z vášho kávovaru už nie je to čo bývalo? S vysokou a hustou penou? Jednoduchým riešením je Odstraňovač vodného kameňa Liana. Obsah vrecka rozpustite v 1 litri vody , vlejte do kávovaru a postupujte ako pri varení kávy, po ukončení celého procesu kávovar prepláchnite vodou.
Práčka - preventívne aspoň raz mesačne 4 vrecká vysypte do prázdneho bubna práčky a spustite program pri teplote 60°C. Opravárovi sa tak zďaleka vyhnete, pretože za najčastejšou poruchou práčiek stojí úhlavný nepriateľ  menom vodný kameň.
Vodovodná batéria, umyvadlo, drez, vaňa a obkladačky - v 0,2 litri vody rozpustite 1-2 vrecká odstraňovača a pomocou hubky alebo rozprašovača navlhčite roztokom. Nechajte niekoľko minút pôsobiť, prečistite hubkou a opláchnite vodou.
 
vodny-kamen   vodny-kamen-Liana
 
WC Misa - posypte znečistené miesta a vnútro wc misy, nechajte pôsobiť 15-20 minút a očistite wc kefou.
Sprchová hlavica a hadica - vložíme ich do nádoby, zasypeme 1-2 vreckami odstraňovača a zalejeme teplou, prípadne horúcou, vodou. Hlavicu aj hadicu zaťažíme, aby boli celé ponorené v roztoku. Necháme 5-8 hodín pôsobiť a očistíme pomocou kefky alebo hubky.
 
odstranit-vodny-kamen   odstranovac-vodneho-kamena
 
Odtok - obsah vrecka Odstraňovača zmiešajte so Sódou bikarbónou Liana v pomere 1:1, vysypte do odtoku a zalejte horúcou vodou
Žehlička - v prípade miernejšieho znečistenia a pravidelného používania rozpustite v 1 l vody 1 KL odstraňovača, ak je znečistenie väčšie použijeme celé vrecko a roztok vlejeme do žehličky. Roztok môžete použiť aj pri žehlení, ale pri rozsiahlom znečistení budú vychádzať počas žehlenia kúsky vodného kameňa. Preto už vopred a preventívne neodkladajte používanie Odstraňovača vodného kameňa.
 
V každom prípade, ak bolo znečistenie príliš rozsiahle, môžete pre dokonalý výsledok celý proces odstraňovania zopakovať.
Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.