Ako podporiť imunitu

Ako podporiť imunitu

Ako podporiť imunitu
 
Podpora-imunity
 
Imunita predstavuje obranyschopnosť ľudského organizmu voči škodlivým vplyvom prostredia. Dôsledkom oslabenej imunity je telo viac ohrozené infekčnými ochoreniami, ako sú virózy, chrípka a angína. Úlohou imunitného systému je ochraňovať telo pred cudzími súčasťami a zabezpečiť jeho fungovanie. Po vniknutí cudzích elementov do organizmu zastáva funkciu obrany. V prípade, že škodlivé elementy prenikli do tela vo vysokej koncentrácii imunitný systém zahajuje útok.  Počas celého procesu ochrany, obrany a útoku dokonale monitoruje prostredie, aby sa ľudské telo prispôsobilo novým podmienkam. Po celý život ukladá všetky informácie, s ktorými človek prišiel do kontaktu. Uložené dáta pomáhajú rýchlejšie a jednoduchšie zvládnutie udalostí, ktoré nastávajú opakovane.
 
ako-podporit-imunitu boj-s-chorobami
 
Možností ako podporiť svoj imunitný systém je nespočetne mnoho, od prírodných foriem až po chemický spracované doplnky stravy.  My vám ponúkame prírodné alternatívy pre povzbudenie imunity.
 
TEPLÝ BYLINKOVÝ ČAJ
Pitie teplých nápojov, najlepšie rôznych bylinkových čajov, vymýva šíriaci sa vírus z hrdla do žalúdka, kde vďaka žalúdočnej kyseline nemôže vírus prežiť, šíriť sa ani inak škodiť.  Odporúčame vyskúšať kombináciu echinacey, šípky a rakytníka, ktorá vás nabije silnou dávkou vitamínu C. Každých 15 minút sa napite aspoň pár dúškov. Môžete aj prekloktať.
 
MED
Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, posilňuje imunitný systém, pomáha liečiť vírusové ochorenia. Med podporuje imunitný systém, pretože okrem ľahko vstrebateľných cukrov a bielkovín obsahuje tiež veľké množstvo vitamínov a minerálov. Z vitamínov to sú: A, C, B1, B6, B12, D, E a K. Z minerálov sa jedná predovšetkým o: vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, kremík a železo. S takým zložením je med účinnou prevenciou proti chorobám dýchacieho ústrojenstva. Kliknite sem pre: viac info o mede
 
CITRÓN
Citróny sú bohaté na vitamín C, čo zlepšuje imunitný systém a urýchľuje liečbu ochorenia, je dôležité ho dopĺňať najmä v chrípkovom období. Pomáha pri prechladnutí, bolesti hrdla a zvýšenom krvnom tlaku. Citrónová šťava je považovaná za prírodný energetický nápoj, keďže oživuje lepšie ako káva. Vďaka množstvu sacharidov, malému množstvu cukru a minimu tuku je šťava z citróna dokonalá pre zdravý spôsob života.  Skvelé účinky citróna je potrebné podporiť fyzickou aktivitou, zdravým jedlom a zaradením probiotík do stravy. Pridajte citrón a med do čaju a organizmus tak zabojuje s nádchou a bolesťami hrdla, ak chcete účinok čaju zdvojnásobiť pridajte doň nastrúhaný zázvor.
 
Imunita  zdrava-strava
 
LianaVIT vitamínové nápoje
LianaVITY sú nápoje plné osvieženia a vitamínov so skvelými prírodnými chuťami. Vďaka obsahnutiu až 10 vitamínov potrebných pre posilnenie imunity a to vitamíny C, E, a celý B-komplex B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, celoročne podporujú ľudský organizmus. V lete v podobe osviežujúceho nápoja a v zime s teplým čajom podporí organizmus v boji s chorobami a doplní všetky chýbajúce vitamíny. Viac o LianaVIT nápojoch kliknite sem: www.lianavit.sk.
 
Vyskúšajte náš overený a chutný nápoj na podporu imunitného systému:
 
Recept na vitamínovú bombu:
1 l teplého bylinkového čaju (cca 50°C)
1/2 citróna - šťava
1 PL med
2-3 PL LianaVIT pomaranč, citrón, malina alebo cola
Počas dňa vypite 2 l tohto nápoja. Dosiahnete tým 100% dennej dávky vitamínov potrebných pre vašu imunitu. Pozor, aby čaj nebol horúci pred pridávaním ostatných zložiek, žnížilo by to jeho pozitívny účinok.
 
LianaVIT citrón môžete kúpiť tu.
 
LianaVIT pomaranč môžete kúpiť tu.
 
LianaVIT malina môžete kúpiť tu.
 
LianaVIT cola môžete kúpiť tu.

 

Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.