Bezlepková mäkučká veka s chlebovou kôrkou

 • Mäkučká veka s chlebovou kôrkou s pridaním psyllia.
Bezlepková mäkučká veka s chlebovou kôrkou
 • 100
  hodnotenie
 • Trvanie
  -
  (h:m)
 • Porcie
  -
  (ks)

Ingrediencie

250 g Bread mix white Liana
250 ml vlažná voda (na psyllium)
50 ml vlažná voda (na kvások)
20 g pšenová múka
10 g čerstvé droždie
1,5 PL olivový olej
1 PL psyllium
1 KL rasca (drvená alebo mletá)
1 KL cukor
1 KL soľ
1 KL ľanové semienka (mleté alebo celé)
na podsypanie ryžová múka Liana

Postup

1. Do 250 ml vody namočíme lyžicu psyllia a lyžičku ľanových semienok. Počkáme cca 20 až 60 minút resp. pokiaľ sa nevytvorí želé konzistencia. Občas môžeme premiešať. 
 
2. Pripravíme kvások v 50 ml vlažnej vode, pridáme cukor, droždie, premiešame a jemne poprášime múkou. Prikryjeme utierkou a necháme 10 - 15 minút vzísť kvások. 
 
3. K Bread mix white a k pšenovej múke pridáme soľ, rascu, jemne ohrejeme psyllium s vodou, vylejeme kvások z droždia a necháme v kuchynskom robote miesiť 10 minút. Na koniec pridáme olivový olej a chvíľu premiešame. Kuchynskou stierkou v miske cesto upravíme, posypeme múkou, zabalíme do fólie a necháme 45 minút kysnúť, pokiaľ cesto nezdvojnásobí svoj objem.
 
4. Vykysnuté cesto stierkou presunieme na pracovnú dosku posypanú ryžovou múkou a jemne ho poprekladáme. Ak to nepôjde ručne, tak za pomoci stierky vytvarujeme tvar veky. Naolejovanými rukami premiestnime veku na plech vystlaný papierom na pečenie. Vrch zarovnáme a necháme 20 minút podkysnúť.
 
5. Vyhrejeme rúru na 230°C, na dno položíme starší plech na záparu a ak už je rúra vyhriata nalejeme na plech na záparu 300 ml vody, aby sa vytvorila para. Chlieb postriekame teplou vodou a vložíme do rúry na 10 minút. Po 10-tich minútach plech so záparou vytiahneme, teplotu znížime na 200°C, opäť chlieb postriekame vodou a necháme piecť 40 minút. Upečený chlebík necháme na mriežke úplne vychladnúť a potom nakrájame.
 
Dobrý tip:
Veku môžeme pripraviť aj z celej dávky Bread mix white Liana.

Čo si myslíte o tomto recepte?

100
Počet hodnotení: 1
Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.