13 bezlepkových overených vianočných receptov

13 bezlepkových overených vianočných receptov

13 bezlepkových overených vianočných receptov
bezlepkove-vianocne-recepty
Receptáre našich mám skrývajú skutočné kulinárske poklady. Ich výnimočnosť  sa ukrýva v malých zmenách v recepte, ktoré si každá rodina upravila podľa svojich chutí a preferencií. Ponúkame vám 13 našich najobľubenejších bezlepkových vianočných receptov. Všetky sme vyskúšali, a keďže každý jeden chutil skvelo, nevedeli sme vybrať favorita. Časť receptov nájdete aj vo forme videoreceptu, takže stačí, aby ste dodržiavali postupy prípravy a zoznam ingrediencií, a zaručujeme vám, že výsledok bude dokonalý.
 
BEZLEPKOVÉ LINECKÉ KOLÁČE
 
Pekné na pohľad, super na chuť. Nemrvia sa a zároveň sa rozplývajú na jazyku. Nezľaknite sa, že v recepte je len 20 g masla. Ono to tak má byť! Len treba dbať na to, aby maslo bolo zmäknuté až roztopené. Recept nájdete tu alebo chutná je aj verzia s makom. 
 
Ak Vám len postup nestačí a radšej by ste si pozreli video, tak ho nájdete na tomto odkaze.
 
 
BEZLEPKOVÉ MEDOVÉ REZY 
 
Veľmi vďačný recept, pretože tieto medové rezy sa hodia ako na Vianoce, tak aj na Veľkú noc, svadbu či iné rodinné oslavy. Na tento recept sú potrebné suroviny, ktoré má každá gazdinka doma. Ideálne je rezy jesť až na druhý deň, aby zvláčneli avšak trpezlivosť sa vám vyplatí. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu .
 
 
 
BEZLEPKOVÉ MÄKKÉ PERNÍČKY
 
Pečenie perníčkov na poslednú chvíľu nie je s Lianou žiaden problém :-) Aby perníčky ostali dlho mäkké stačí do nádoby s vekom pridať rozkrojené jabĺčko. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu

makke-medovniky
 
BEZLEPKOVÉ MEDVEDIE LABKY
 
Netrúsia sa a dajú sa krásne vybrať z formičiek. Typické drobné vianočné pečivo, ktoré neodmysliteľne patrí  k Vianociam. Ak máte radšej suché koláčiky toto je pre vás to správne labkové :-) Recept spolu s videoreceptom nájdete tu.
 
medvedie-labky
 
BEZLEPKOVÁ VIANOČNÁ ŠTÓLA
 
Sladké vianočné pečivo s hrozienkami, brusnicami, mandľami, kandizovaným ovocím. Podľa starej tradície sa koluje, že upečená vianočná štóla by sa nemala konzumovať aspoň 14 dní pre prepojene chutí. Ale komu by vydržala len tak stáť? Recept nájdete tu
 
 
BEZLEPKOVÉ KOKOSOVÉ JEŽE
 
Kokosové ježe pripravené v bezlepkovej verzii nesmú chýbať v tomto rebríčku najlepších vianočných receptov. Sladké medové štangličky obalené v rumovo - kakaovej poleve posypané kokosom, ktoré ostanú dlho šťavnaté. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu
 
kokosove-jeze
 
BEZLEPKOVÝ ŠTEDRÁK
 
Na vianočnom stole môžu stáť koláče od výmyslu sveta - ale ak zbadáme štedrák neodoláme mu. Skladá sa z lekváru, tvarohovej, makovej a orechovej plnky. Do tvarohovej plnky pridajte polovicu vrecka Polevy citrónovej Liana a Zlatý krém Liana, ktoré vytvorili v zákusku ešte lepšiu chuť.  Recept spolu s videoreceptom nájdete tu.
 
 
BEZLEPKOVÉ PARDUBICKÉ PERNÍKY ZO SALAJKY
 
Na prvý pohľad sa môže zdať tento recept zložitý, do pri dodržaní postupu prípravy ho dokáže pripraviť aj menej skúsený cukrár. Stačí tak málo, aby sa vôňa Vianoc rozliehala po celom vašom domove. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu.
 
pardubicky-pernik
 
 
BEZLEPKOVÉ ORECHOVÉ ROŽKY
 
Pravá sviatočná atmosféra nastáva, ak na rodinnom stole sa vynímajú orechové rožteky. No viete si bez nich predstaviť Vianoce, Veľkú noc či iné sviatky? Na tomto recepte nie je čo pokaziť. Rožteky ešte horúce obalíme v práškovom a Vanilínovom cukre Liana a môžeme si pochutnávať na bezlepkovej orechovej dobrote. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu.
 
ORECHOVE-ROZKY
 
 
RÝCHLY BEZLEPKOVÝ PERNÍK
 
Milujete korenistú vôňu medovníkov, no nechce sa vám podstúpiť ich zdĺhavú prípravu? Pripravte si tento rýchly bezlepkový perník, ktorý zaberie minimum času, no odvďačí sa skvelou chuťou, vláčnosťou a jemnosťou. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu.
 
perník
 
BEZLEPKOVÉ OPEKANCE "BOBAĽKY"
 
Mnohé rodiny si štedrovečernú večeru bez nich nevedia predstaviť. Aj keď bobaľky sú tradičným východniarským jedlom, dostali sa už do rodín po celom Slovensku v kombinácii s rôznymi príchuťami od maku, tvarohu, sliviek, čokolády až po kapustu. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu.
 
bezlepkove-opekance-bobalky 
 
VITAMÍNOVÉ BEZLEPKOVÉ PUNČOVÉ REZY S LIANAVITOM
 
Obľubený koláč, ktorý je vďaka vitamínovému nápoju LianaVIT doplnený o celý rad vitamínov B-komplex, vitamín C a E. Recept spolu s videoreceptom nájdete tu.
 
puncove-rezy
 
BEZLEPKOVÉ ORECHOVÉ POĽOVNÍCKE GOMBÍKY
 
Malé a milé koláčiky, ktoré už očarili nejedného poľovníka. No zaručene úspech získajú u každého, kto ich ochutná. Recept nájdete tu.
 
vianocny-orechovy-kolac
 
Tak čo našli ste v zozname svoj obľúbený zákusok alebo naopak sme Vás niektorým receptom inšpirovali? 
 
Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.