Ako jednoducho ozdobiť tortu?

Ako jednoducho ozdobiť tortu?

ako-ozdobit-tortu
 
V predchádzajúcom článku sme si zrhnuli pár základných tipov, ktoré vám pomôžu upiecť tú najlepšiu tortu. Dokonalá torta by nemala iba chutiť, ale aj vyzerať. Tak ako v príchutiach, aj vo výzore má každý svoje preferencie. Prinášame vám pár tipov na nenáročnú, no efektnú ozdobu.
 
Novinkou minulého roka, ktorú si obľúbili mnohé gazdinky sú Jedlé sušené kvety. Krásna 100% prírodna dekorácia, ktorá nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Neosviežia iba vaše torty, ale aj zákusky, hlavné jedlá, polievky a šaláty. V kuchyni ich využitie nekončí, jedlé sušené kvety môžete využiť aj pri výrobe domácich sviečok alebo kozmetiky. Ak si vyberiete správny druh kvetu, tak navyše všetky svoje pokrmy doplníte o potrebné vitamíny pre ľudský organizmus. Napríklad, ak sa rozhodnete pre bazu čiernu, získate tak beta karotén, vitamíny A, B1, B2, B3, B6, C, draslík, vápnik, horčík, fosfór a sodík. My sme jedlé sušené kvety využili pri dekorácii Bezlepkovej perníkovej torty s jablkami (recept najdete tu).
 
 zdobenie-torty    
 
Prírodné dekorácie sú síce očarujúce, ale predsa len, niekedy chceme, aby náš dezert vyzeral luxusne. Takýto efekt vám vytvoria jedlé perly. Dokonalo sa dopĺňajú veľké čokoládové perly s malými perličkami rôznych farieb.  Ako dokážu perly dopĺniť vzhľad torty si môžete pozrieť v našom recepte na Tortu s vanilkovým krémom a jahodovou šľahačkou (recept nájdete tu).
Aby torta skutočne vyzerala profesionálne nemusíte nakúpovať všelijaké pomôcky. Stačí použiť ten správny krém, cukrárske vrecko, vhodnú ozdobnú špičku a umenie sa môže začať. Pri príprave takého krému vám pomôžu Stužovače Liana. S ich pomocou je príprava krémov rýchla a výsledkom je nadýchaný tuhý krém. Každý zo stužovačov  dodá vašim zákuskom a tortám nezameniteľnú chuť. Prípravu krému zo stužovača nájdete tu.
 
    
 
Bolo obdobie, kedy na Slovenku zažívala veľký boom zrkadlová (mirror) poleva. V poslednom čase sa na ňu zabúda, čo je škoda, pretože dokáže torte dodať stratený lesk. Aj keď vyzerá zložito, jej príprava je pomerne jednoduchá a jej nalievanie na hotový dezert si učite užijete. Viac o zrkadlovej poleve sa dozviete tu.
Narodeniny, svadba, krst či výročie sú dňami, kedy by torta mala byť výnimočnejšia. Každý by mal z nej cítiť, aká udalosť sa aktuálne oslavuje. Čo viac vám naznačí špeciálnu úlohu torty ako správne použitý zápich. U nás nájdete zápichy z papiera, akrylu, dreva a vosku. Ak vám žiadny zápich z našej ponuky nevyhovuje, dokážeme vám ho vyrobiť na mieru. Široký sortiment zápichov nájdete tu.
 
    
Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.