Áruk visszaküldése és panasztételi eljárás

Jelen feltételek szabályozzák az áruk 14 napon belüli indoklás nélküli visszaküldésének eljárását (szerződéstől való elállás), valamint a hibákért való felelősség feltételeit (reklamációs eljárás).

I. rész. Áruk visszaküldése indoklás nélkül (Elállás a szerződéstől 14 napon belül)

1. A szerződéstől való elállás joga

Fogyasztóként Önnek joga van indoklás nélkül elállni az adásvételi szerződéstől 14 napon belül. Ez az időszak azt a napot követő napon kezdődik, amelyen Ön vagy az Ön által megjelölt harmadik fél (a fuvarozótól eltérő) átveszi az árut. A határidőt megtartottnak kell tekinteni, ha elállási nyilatkozatát legkésőbb a 14 napos időszak utolsó napján elküldi nekünk.

2. Hogyan lehet elállni a szerződéstől?

Az elállási jogát a következő módokon gyakorolhatja:

  • Írásban, postai úton a következő címre: LIANA GOLIAŠ sro, Lopuchovská 734/1, Raslavice 086 41

  • Elektronikus úton, e-mailben a liana@liana.sk címre

  • Telefonos konzultáció az eljárással kapcsolatban: +421 54 4792 195

Erre a célra használhatja mintaűrlapunkat:

Elállási űrlap (PDF) – Letöltés ITT

3. Áruk visszaküldése és szállítási költségek

  • Miután gyakorolta elállási jogát a szerződéstől, köteles legkésőbb 14 napon belül visszaküldeni az árut a következő címre: LIANA GOLIAŠ sro, Lopuchovská 734/1, Raslavice 086 41 .

  • Visszaküldési költségek: A jogszabályoknak és webáruházunk feltételeinek megfelelően a vevő viseli az áru visszaküldésének teljes költségét (postaköltség/futárszolgálat) . Ne küldje vissza az árut utánvétesen, az így küldött árut nem fogadjuk el.

  • Az árukat sértetlenül, eredeti állapotukban és lehetőség szerint az eredeti csomagolásukban kell visszaküldeni.

4. Visszaküldés alóli kivételek (élelmiszerek esetében fontos)

A forgalmazott termékkínálat jellegéből adódóan kérjük, vegye figyelembe, hogy a fogyasztó a következő esetekben 14 napon belül nem állhat el indoklás nélkül a szerződéstől :

  • Olyan védőcsomagolásban lévő áruk, amelyek egészségvédelmi vagy higiéniai okokból nem alkalmasak visszaküldésre, és amelyek védőcsomagolása a kézbesítés után sérült (pl. élelmiszerek, alapanyagok, ételfestékek stb. bontott csomagjai).

  • Gyorsan romló vagy megromló áruk.

5. Visszatérítési időszak és mód

  • A szerződéstől való elállást követően visszatérítjük az Öntől a vételi szerződéssel kapcsolatban kapott összes kifizetést, beleértve az áruk Önnek történő kiszállításának költségeit is (a legolcsóbb standard szállítási mód árán, amelyet az általunk kínáltak).

  • A pénzét legkésőbb a visszaküldött áruk hozzánk történő kézbesítésétől számított 14 napon belül visszatérítjük, vagy ha bemutatjuk az áruk elküldését igazoló dokumentumot (amelyik hamarabb bekövetkezik).

  • A visszatérítést ugyanazzal a fizetési móddal teljesítjük, amelyet Ön használt, kivéve, ha kifejezetten hozzájárult egy másik fizetési módhoz, további díjak felszámítása nélkül.

II. rész. Panasztételi eljárás (Felelősség a hibákért)

Ez a panaszkezelési eljárás a LIANA GOLIAŠ sro általános szerződési feltételeinek szerves részét képezi.

6.1 Jótállási időszakok

A kereskedő felelős a fogyasztóval szemben az eladott áruk minden olyan hibájáért, amely a kézbesítés időpontjában jelentkezik, és amely a kézbesítéstől számított két éven belül válik nyilvánvalóvá. Abban az esetben, ha a vevő vállalkozó, a vásárolt árukra vonatkozó jótállási idő a kézbesítéstől számított egy év. Ha a vásárlás tárgya használt áru, a kereskedő felelős a kézbesítés időpontjában eladott áruk minden olyan hibájáért, amely a kézbesítéstől számított egy éven belül jelentkezik. Kivételt képeznek az élelmiszerek, amelyek csomagolásán vagy címkéjén lejárati dátum (minimális minőségmegőrzési idő) van feltüntetve. Az ilyen áruk minimális eltarthatósági ideje 2 hónap. Rövidebb eltarthatóság esetén a vevőt erről a tényről a vételi szerződés megkötése előtt tájékoztatják. A rövidebb eltarthatósági idejű árukat csak a vevő kifejezett hozzájárulása után szállítják ki.

6.2 Az árukra vonatkozó általános követelmények

A kereskedő az árukra vonatkozó általános követelményeknek azáltal felel meg, hogy biztosítja, hogy az áruk különösen:

  • alkalmas minden olyan célra, amelyre az azonos típusú árukat általában használják, figyelembe véve különösen az adott ágazatra vonatkozó jogszabályokat, műszaki szabványokat vagy magatartási kódexeket, amennyiben nem dolgoztak ki műszaki szabványokat,

  • megfelel a kereskedő által a szerződés megkötése előtt a fogyasztónak bejelentett leírásnak és minőségnek,

  • olyan tartozékokkal, csomagolással és utasításokkal szállítva, beleértve az összeszerelési és telepítési utasításokat is, amelyeket a fogyasztó ésszerűen elvárhat, és

  • olyan mennyiségben, minőségben és jellemzőkkel – beleértve a funkcionalitást, a kompatibilitást, a biztonságot és a funkcionalitás, valamint a teljesítmény fenntartásának képességét normál használat mellett – szállítják, amelyek az azonos típusú dolog esetében szokásosak, és amelyeket a fogyasztó ésszerűen elvárhat, tekintettel az eladott dolog jellegére, valamint figyelembe véve a kereskedő vagy az ugyanazon ellátási láncban részt vevő más személy – beleértve a gyártót is –, vagy az ő nevében eljáró személy által tett nyilvános nyilatkozatokat, különösen a dolog reklámozásakor vagy a címkéjén; gyártónak a dolog gyártóját, a dolog harmadik országból az Európai Unió piacára importálóját vagy más olyan személyt kell tekinteni, aki nevét, védjegyét vagy más megkülönböztető jelzését a dologon feltüntetve gyártóként azonosítja magát.

6.3 Az árukra vonatkozó megállapodás szerinti követelmények

A kereskedő az árukra vonatkozó megállapodás szerinti követelményeknek azáltal tesz eleget, hogy biztosítja, hogy az áruk, különösen:

  • megfelel az adásvételi szerződésben meghatározott leírásnak, típusnak, mennyiségnek és minőségnek,

  • egy meghatározott célra alkalmas, amelyről a vevő legkésőbb a szerződés megkötésekor tájékoztatta a kereskedőt, és amelyhez a kereskedő hozzájárult,

  • jellemzi, hogy képes a szerződésben meghatározott funkciókat a céljára tekintettel ellátni,

  • a vételi szerződésben meghatározott egyéb tulajdonságok jellemzik,

  • a vételi szerződésben meghatározott összes tartozékkal együtt szállítjuk,

  • használati utasítással érkezik, beleértve az összeszerelési és telepítési utasításokat is, a vételi szerződésben meghatározottak szerint.

6.4 Hibák előfordulása

Az eladott áru hibás, ha nem felel meg az általános követelményeknek és a megállapodás szerinti követelményeknek. Az eladott áru akkor is hibás, ha használatát harmadik fél jogai, beleértve a szellemi tulajdonjogokat is, megakadályozzák vagy korlátozzák. Az áru akkor sem felelhet meg az általános és a megállapodás szerinti követelményeknek, ha a kereskedő a szerződés megkötésekor kifejezetten tájékoztatta a fogyasztót arról, hogy az áru bizonyos tulajdonsága nem felel meg az általános követelményeknek, és a fogyasztó kifejezetten és konkrétan hozzájárult a nem megfelelőséghez.

6.5 Panasztétel (Hibabejelentés)

A fogyasztó a következő esetekben reklamálhat hibára:

  • Írásban, postai úton a kereskedő címére: LIANA GOLIAŠ sro, Lopuchovská 734/1, Raslavice 086 41

  • Elektronikus úton, e-mailben a liana@liana.sk címen

  • Telefonon az állapot ellenőrzéséhez: +421 54 4792 195

Erre a célra a fogyasztó használhatja a mintaűrlapunkat:

Igénybejelentési űrlap (PDF) – Letöltés ITT

6.6 Panasz visszaigazolása és határidők

Amennyiben a fogyasztó él a hibabejelentési jogával, a kereskedő haladéktalanul írásbeli visszaigazolást küld a fogyasztónak a hibabejelentésről. A kereskedő a hibabejelentés visszaigazolásában köteles feltüntetni azt az időszakot, amelyen belül a hibát el kell távolítani. Az előző mondatnak megfelelően bejelentett időszak nem lehet hosszabb, mint a hibabejelentés dátumától számított 30 nap , kivéve, ha a hosszabb időszakot a kereskedő érdekkörén kívül eső objektív ok indokolja.

6.7 Elutasított küldemény kézbesítése

Ha a fogyasztó egy olyan postai küldemény hibájára panaszkodott, amelyet a kereskedő megtagadt az átvételtől, a küldeményt a megtagadás napján kézbesítettnek kell tekinteni.

6.8 A hiba bejelentésének határideje a fogyasztó számára

A fogyasztó a kellékszavatossági jogait csak akkor gyakorolhatja, ha a hibát a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül, de legkésőbb a kereskedőnek az áru hibáira vonatkozó kellékszavatossági idejének lejártáig bejelentette.

6.9 Fogyasztói igények

A hibaelhárításhoz való jog gyakorlása keretében a fogyasztónak többek között joga van:

  • az áruk hibáinak javítással történő megszüntetése,

  • árucsere,

  • ésszerű kedvezmény a vételárból,

  • az adásvételi szerződéstől való elállás.

6.10 Hibaelhárítási módszer kiválasztása

A fogyasztónak joga van a hiba kicserélésével vagy javításával orvosolni a hibát. A fogyasztó nem választhat olyan hibaelhárítási módot, amely nem lehetséges, vagy amely a hiba elhárításának másik módjához képest aránytalan költségeket okozna a kereskedőnek, figyelembe véve az összes körülményt, különösen azt az értéket, amellyel a dolog a hiba nélkül rendelkezett volna, a hiba súlyosságát, valamint azt, hogy a hiba elhárításának másik módja jelentős nehézségeket okozna-e a kereskedőnek.

6.11 A kereskedő kötelezettségei javítás/csere esetén

A kereskedő vállalja, hogy a fogyasztó által a hibára való felhívást követően a lehető legrövidebb időn belül – a hiba felméréséhez szükséges időn belül – kijavítja vagy kicseréli a hibás árut, valamint – figyelembe véve az áru jellegét, a hiba jellegét és súlyosságát – kijavítja vagy kicseréli a hibás árut. A kereskedő továbbá vállalja, hogy a hibát ingyenesen, saját költségén és a fogyasztónak okozott súlyos kellemetlenség nélkül kijavítja vagy kicseréli a hibás árut, figyelembe véve a dolog jellegét és azt a célt, amelyre a fogyasztó a dolgot kérte.

6.12 Áruk átadása reklamáció céljából

Javítás vagy csere céljából a fogyasztó köteles átadni vagy rendelkezésre bocsátani az árut a kereskedő számára. A kereskedő viseli az áru átvételének költségeit.

6.13 Javított áruk kiszállítása

A kereskedő a megjavított árut saját költségére ugyanolyan vagy hasonló módon szállítja a fogyasztónak, mint ahogyan a fogyasztó a hibás árut szállította, kivéve, ha a felek másként állapodnak meg.

6.14 A hiba eltávolításának megtagadása a kereskedő részéről

A kereskedő megtagadhatja a hiba eltávolítását, ha a javítás vagy a csere nem lehetséges, vagy ha az összes körülményt figyelembe véve, beleértve a jelen Általános Szerződési Feltételek 6.10. pontjának második mondatában foglalt körülményeket is, ésszerűtlen költségekkel járna.

6.15 Kedvezményhez vagy a szerződéstől való elálláshoz való jog

A fogyasztónak joga van a vételárból ésszerű kedvezményre, vagy további ésszerű határidő biztosítása nélkül elállhat az adásvételi szerződéstől, ha:

  • a kereskedő nem javította meg vagy cserélte ki az árut,

  • a kereskedő nem javította meg vagy cserélte ki az árut a jelen Általános Szerződési Feltételek 6.12. pontjának megfelelően,

  • a kereskedő megtagadta a hiba eltávolítását a jelen Általános Szerződési Feltételek 6.14. pontja értelmében,

  • a termék a javítás vagy a csere ellenére is ugyanazzal a hibával rendelkezik,

  • a hiba olyan súlyos jellegű, hogy azonnali árengedményt indokol a vételárból, vagy az adásvételi szerződéstől való elállást, vagy

  • a kereskedő kijelentette, vagy a körülményekből egyértelműen kiderül, hogy a hibát ésszerű időn belül vagy a fogyasztónak okozott súlyos kellemetlenség nélkül nem fogja orvosolni.

6.16 A kedvezményhez/elálláshoz való jog értékelése

A fogyasztó vételár-kedvezményre vagy az adásvételi szerződéstől való elállásra vonatkozó jogának mérlegelésekor a jelen Általános Szerződési Feltételek 6.15. pontjának d) és e) alpontjai értelmében minden körülményt figyelembe kell venni, különösen az áruk típusát és értékét, a hiba jellegét és súlyosságát, valamint annak lehetőségét, hogy objektíven elvárható legyen a fogyasztótól, hogy bízzon a kereskedő hibaelhárítási képességében.

6.17 A szerződéstől való elállás korlátozása

A fogyasztó nem állhat el a vételi szerződéstől a jelen Általános Szerződési Feltételek 6.15. pontja értelmében, ha a fogyasztónak volt köze a hibához, vagy ha a hiba elhanyagolható. A bizonyítási teher, hogy a fogyasztónak volt köze a hibához, és hogy a hiba elhanyagolható, a kereskedőt terheli.

6.18 Elállás több termék vásárlása esetén

Amennyiben a szerződés több árucikk adásvételére vonatkozik, a fogyasztó csak a hibás áruk tekintetében állhat el a szerződéstől. A többi megvásárolt áru tekintetében csak akkor állhat el a szerződéstől, ha ésszerűen nem várható el tőle, hogy érdekelt legyen a többi áru megtartásában a hibás áruk nélkül.

6.19 A vételár visszatérítése elállás után

A jelen Általános Szerződési Feltételek 6.15. pontja szerinti elállást követően a kereskedő köteles a fogyasztónak a vételárat legkésőbb az áru kereskedőhöz történő visszaküldésének időpontjától számított 14 napon belül visszatéríteni, vagy miután a fogyasztó bizonyította, hogy az árut a kereskedőnek elküldte, attól függően, hogy melyik következik be korábban. A kereskedő köteles a vételárat visszatéríteni a fogyasztónak, vagy a vételárból kedvezményt fizetni neki ugyanolyan módon, ahogyan a fogyasztó a vételár kifizetésére használta, kivéve, ha a fogyasztó kifejezetten hozzájárul más fizetési módhoz. A fizetéssel kapcsolatos összes költséget a kereskedő viseli.

6.20 Az áruk elhasználódása elálláskor

Miután a fogyasztó a 6.15. pont szerint eláll a szerződéstől, a kereskedő nem jogosult kártérítésre az áruk normál elhasználódásából eredő károkért, valamint a vételi szerződéstől való elállás előtti rendeltetésszerű használatból eredő károkért.

6.21 Jogi nyilatkozat eljárása és szakértői vélemények

Ha a kereskedő elutasítja a hibákért való felelősséget, írásban értesíti a fogyasztót a felelősség elutasításának okairól. Ha a fogyasztó szakértői véleménnyel vagy akkreditált személy, meghatalmazott személy vagy értesített személy által kiállított szakértői véleménnyel bizonyítja a kereskedő hibáért való felelősségét, ismételten rámutathat a hibára, és a kereskedő nem utasíthatja el a hibáért való felelősséget; a jelen szerződési feltételek 6.8. pontjában foglalt feltétel nem vonatkozik a hiba ismételt megjelölésére.

A fogyasztónak joga van a kereskedőtől kártérítést követelni a kereskedő által felszámított hibák észlelésével, valamint a hibáért való felelősségből eredő jogok gyakorlásával kapcsolatban ésszerűen felmerült költségekért. A fogyasztónak ezt a jogát legkésőbb a javított vagy cserélt áruk leszállítását, az árengedmény kifizetését vagy a szerződéstől való elállást követően a vételár visszatérítését követő két hónapon belül kell gyakorolnia a kereskedővel szemben, ellenkező esetben a jog elévül.

A dokumentum utolsó frissítése: 2026. június 5.

Hírlevél

Érdekel, hogy elsőként értesüljön akcióinkról, híreinkről és receptjeinkről?

Zásady používania cookies

Ez a weboldal cookie-kat használ a felhasználói élmény javítása érdekében. Weboldalunk használatával Ön hozzájárul az összes cookie használatához a süti szabályzatunknak megfelelően. Olvass tovább

A cookie-k kis szöveges fájlok, amelyeket a felkeresett webhelyek helyeznek el az Ön számítógépén. A weboldalak cookie-kat használnak, hogy megkönnyítsék a felhasználók hatékony navigációját és bizonyos funkciók elvégzését. A weboldal megfelelő működéséhez szükséges cookie-k az Ön hozzájárulása nélkül is beállíthatók. Az összes többi cookie-t a böngészőben jóvá kell hagyni a beállítás előtt. Ezen az oldalon bármikor módosíthatja hozzájárulását a cooki