Bezlepkový kvások z ryžovej múky

 • Na založenie kvásku potrebujete len ryžovú múku Liana, vodu a trochu času a za 7 dní máte hotový kvások na zdravšie kváskové pečenie.
pre recept na Bezlepkový kvások z Bread mix white kliknite sem.
Bezlepkový kvások z ryžovej múky
 • 100
  hodnotenie
 • Trvanie
  120:00
  (h:m)
 • Porcie
  -
  (ks)

Ingrediencie

Ryžová múka Liana
voda
vyšší čistý pohár s viečkom
 

 

Postup

1. deň - do sklenenej nádoby dáme 50 g ryžovej múky, pridáme 50 ml vody, zamiešame čistou lyžicou. Lyžicu očistíme druhou čistou lyžicou, nie rukou, aby sme nezaviedli nežiadúce baktérie. Nádobu neuzatvárame iba priložíme vrchnák alebo fóliu a uložíme na teplé miesto (cca 22 °C).
 
2. deň - ak sa na povrchu vytvorila prebytočná voda, tak ju môžeme zliať. Dodáme 2 PL ryžovej múky, pridáme 50 ml vody, premiešame. Ak je cesto na kvások riedke, pridáme ryžovú múku podľa potreby. Lyžicu očistíme druhou čistou lyžicou, nie rukou, aby sme nezaviedli nežiadúce baktérie. Nádobu neuzatvárame iba priložíme vrchnák alebo fóliu a uložíme na teplé miesto (cca 22°C).
 
3. deň - mali by sme vidieť jemné bublinky dokonca môže až dvojnásobne zväčšiť svoj objem. Ak sa na povrchu vytvorila voda tak ju môžeme, ale nemusíme zliať.  Dodáme 2 - 3 PL ryžovej múky, pridáme 50 ml vody, premiešame. Ak je cesto na kvások riedke, pridáme ryžovú múku podľa potreby. Lyžicu očistíme druhou čistou lyžicou, nie rukou, aby sme nezaviedli nežiadúce baktérie. Nádobu neuzatvárame iba priložíme vrchnák alebo fóliu a uložíme na teplé miesto (cca 22°C).
 
4. deň - ak sa na povrchu vytvorila prebytočná voda, tak ju môžeme, ale nemusíme zliať. Dodáme  2 - 3 PL ryžovej múky, pridáme 50 ml vody, premiešame. Cesto na kvások má mať skôr hustejšiu ako riedku konzistenciu. Ak je cesto na kvások riedke, pridáme ryžovú múku podľa potreby. Lyžicu očistíme druhou čistou lyžicou, nie rukou, aby sme nezaviedli nežiadúce baktérie. Nádobu neuzatvárame iba priložíme vrchnák alebo fóliu a uložíme na teplé miesto (cca 22°C). 
 
5. deň - ak sa na povrchu vytvorila prebytočná voda, tak ju môžeme, ale nemusíme zliať. Dodáme 2 - 3 PL ryžovej múky, pridáme 50 ml vody, premiešame. Lyžicu očistíme druhou čistou lyžicou, nie rukou, aby sme nezaviedli nežiadúce baktérie. Nádobu neuzatvárame iba priložíme vrchnák alebo fóliu a uložíme na teplé miesto (cca 22°C). 
 
6. deň - ak sa na povrchu vytvorila prebytočná voda, tak ju môžeme, ale nemusíme zliať. Dodáme 2 - 3 PL ryžovej múky, pridáme 50 ml vody, premiešame. Ak je cesto na kvások riedke, pridáme ryžovú múku podľa potreby. Lyžicu očistíme druhou čistou lyžicou, nie rukou, aby sme nezaviedli nežiadúce baktérie. Nádobu neuzatvárame iba priložíme vrchnák alebo fóliu a uložíme na teplé miesto (cca 22°C).
 
7. deň - kvások je pripravený na kváskové pečenie. 
 
 
 
 

 

Čo si myslíte o tomto recepte?

100
Počet hodnotení: 1
Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.