3 druhy vláknin v BREAD MIX DARK a v BREAD MIX WHITE LIANA

3 druhy vláknin v BREAD MIX DARK a v BREAD MIX WHITE LIANA

3 druhy vláknin v Bread mix dark a v Bread mix white Liana
 
 
Zamysleli ste sa niekedy prečo je vláknina dôležitá pre náš organizmus? Má nespočetne veľa pozitívnych vlastností :
- chráni hrubé črevo pred rakovinou,
- prečisťuje črevné steny,
- zmierňuje riziko infarktu,
- zamedzuje tvorbe hemeroidov,
- znižuje cholesterol,
- zabraňuje tvorbe zápchy.
 
A vedeli ste, že naše bezgluténové zmesi BREAD MIX DARK a BREAD MIX WHITE Liana obsahujú až 3 druhy vláknin? 
 
JABLČNÁ VLÁKNINA
Jemná vláknina s minimálnym spracovaním, pri ktorej nie je odstránený prírodný pektín. Obsahuje jablčnú šupku a sušenú jablčnú dužinu. Pre človeka je tento druh vlákniny prospešný, pretože v sebe ukrýva vitamíny, antioxidanty a minerály. Má výborné zloženie a je obohatená aj o vitamín C. Jej hlavné prednosti sú:
- zlepšuje trávenie,
- pravidelnosť stolice,
- viac energie,
- nižší cholesterol, krvý tlak.
 
BAMBUSOVÁ VLÁKNINA
Bambus hoci sa na prvý pohľad zdá, že ide o strom je najväčšia tropická tráva na svete. Pri dobrých podmienkach dokáže za deň narásť až o niekoľko cm. Využíva sa v kozmetickom, textilnom, potravinárskom priemysle. V spomínanom potravinárskom priemysle sa zo stebiel bambusu využíva bambusová vláknina, ktorá je 100% prirodzená rastlinná vláknina. Je bez konzervantov a alergénov, dobre viaže vodu, čím zväčšuje svoj objem a preto je adekvátna na prípravu pečiva. Pečivo ostane dlhšie mäkšie, trvácne a jemné

PSYLLIUM
Skorocel indický je posledná vláknina, ktorá je obsiahnutá v našich bezgluténových chlebových zmesiach. Ide o prírodnú rozpustnú vlákninu nazývanú  psyllium. Až 80% imunity spočíva v dobrom tráviacom trakte. Dospelý človek by mal denodenne konzumovať 20 g vlákniny, aby črevá fungovali správne. Medicinálne účinky vlákniny sa skrývajú v malých semienkach, ktorých je na jednej rastline aj 15 000 kusov. Šupka týchto semien obsahuje vysoký podiel vlákniny, ktorá nastaví správne fungovanie organizmu, t.z, že telo sa zbaví nežiadúcich látok z tela a zrýchli sa pohyb čriev.  Pozitívne účinky vlákniny sú napríklad:
- lieči zápchu,
- lieči nadúvanie,
- znižuje hladinu cukru v krvi,
- pomáha pri chudnutí a navodzuje pocit sýtosti,
- znižuje hladinu cholesterolu v krvi,
- znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb,
- pôsobí ako prebiotikum.
 
Vďaka pridanému psylliu bude cesto jemnejšie a Váš chlebík chutnejší. Psyllium mleté môžete kúpiť aj na našom e - shope tu.
 
Teraz už viete aké blahodarné účinky majú vlákniny na náš organizmus. A čo je ešte lepšie všetky 3 druhy vláknin sú obsiahnuté v Bread mix white Liana a v Bread mix dark Liana.
 
Používaním stránok prevádzkovateľa LIANA GOLIAŠ s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.