10 bezlepkových overených vianočných receptov

10 bezlepkových overených vianočných receptov

10 bezlepkových overených vianočných receptov
 
 
BEZLEPKOVÉ LINECKÉ KOLÁČE
 
Pekné na pohľad, super na chuť. Nemrvia sa a zároveň sa rozplývajú na jazyku. Nezľaknite sa, že v recepte je len 20 g masla. Ono to tak má byť! Len treba dbať na to, aby maslo bolo zmäknuté až roztopené. Recept nájdete tu alebo chutná je aj verzia s makom. 
 
Ak Vám len postup nestačí a radšej by ste si pozreli video, tak ho nájdete na tomto odkaze.
 
 
BEZLEPKOVÉ MEDOVÉ KOLÁČE 
 
Veľmi vďačný recept, pretože tieto medové rezy sa hodia ako na Vianoce, tak aj na Veľkú noc, svadbu či iné rodinné oslavy. Na tento recept sú potrebné suroviny, ktoré má každá gazdinka doma. Ideálne je rezy jesť až na druhý deň, aby zvláčneli avšak trpezlivosť sa vám vyplatí. Recept nájdete tu .
 
 
 
BEZLEPKOVÉ MÄKKÉ PERNÍČKY
 
Pečenie perníčkov na poslednú chvíľu nie je s Lianou žiaden problém :-) Aby perníčky ostali dlho mäkké stačí do nádoby s vekom pridať rozkrojené jabĺčko. Recept nájdete tu

 
 
BEZLEPKOVÉ MEDVEDIE LABKY
 
Netrúsia sa a dajú sa krásne vybrať z formičiek. Typické drobné vianočné pečivo, ktoré neodmysliteľne patrí  k Vianociam. Ak máte radšej suché koláčiky toto je pre vás to správne labkové :-) Recept nájdete tu.
 

 
BEZLEPKOVÁ VIANOČNÁ ŠTÓLA
 
Sladké vianočné pečivo s hrozienkami, brusnicami, mandľami, kandizovaným ovocím. Podľa starej tradície sa koluje, že upečená vianočná štóla by sa nemala konzumovať aspoň 14 dní pre prepojene chutí. Ale komu by vydržala len tak stáť? Recept nájdete tu
 
 
BEZLEPKOVÉ KOKOSOVÉ JEŽE
 
Kokosové ježe pripravené v bezlepkovej verzii nesmú chýbať v tomto rebríčku najlepších vianočných receptov. Sladké medové štangličky obalené v rumovo - kakaovej poleve posypané kokosom, ktoré ostanú dlho šťavnaté. Recept nájdete tu
 
 
BEZLEPKOVÝ ŠTEDRÁK
 
Na vianočnom stole môžu stáť koláče od výmyslu sveta - ale ak zbadáme štedrák neodoláme mu. Skladá sa z lekváru, tvarohovej, makovej a orechovej plnky. Do tvarohovej plnky pridajte polovicu vrecka Polevy citrónovej Liana a Zlatý krém Liana, ktoré vytvorili v zákusku ešte lepšiu chuť.  Recept nájdete tu.
 
Videopostup nájdete tu.
 
 
BEZLEPKOVÝ TOČENÝ MEDOVNÍK
 
Komu sa nechce vykrajovať perníčky, tak šup - šup prichystať suroviny a stíhate upiecť do Vianoc aj túto lahôdku. Slivkovo - orieškovo - hrozienková plnka bude zaručene chutiť každému dobrému maškrtníkovi. Recept nájdete tu.
 
 
 
BEZLEPKOVÉ VIEDENSKÉ VANILKOVÉ ROŽKY
 
Mix jemne mletých lieskových orechov a mandlí vytvoria luxusnejšiu chuť oproti klasickým vanilkovým rožkom. Recept nájdete tu.
 
 
 
BEZLEPKOVÉ ŠTAFETKY
 
Do rebríčka obľúbených a najmä chutných bezlepkových vianočných koláčikov sa dostali aj štafetky. V prípade, že máte dostatok zvyšných vaječných bielkov, tak upečte tieto mini roládky. Podajte štafetu ďalej svojim známym na tento skvelý recept, ktorý nájdete tu
 
 
Tak čo našli ste v zozname svoj obľúbený zákusok alebo naopak sme Vás niektorým receptom inšpirovali? 
 
Používaním stránok prevádzkovateľa Imrich Goliaš - LIANA-GOLF
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.